Renaturyzacja II

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Nawigacja:
  • Aktualności

Treść

Międzynarodowa konferencja zrealizowana w ramach Programu Operacyjnego PL02 „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów”, współfinansowanego ze środków Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.

W dniach 14-15 listopada br. w Augustowie odbyła się międzynarodowa konferencja szkoleniowa dotycząca ochrony obszarów podmokłych, w której uczestniczyli pracownicy projektów LIFE realizowanych w Biebrzańskim Parku Narodowym. Celem spotkania było wsparcie polsko-norweskiej wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i technologii w zakresie ochrony obszarów podmokłych.

Pierwszego dnia konferencji odbyła się sesja tematyczna. W pierwszej części omówiono system zarządzania i ochrony obszarów podmokłych w Polsce i Norwegii, polskie uwarunkowania prawne w tym zakresie oraz przedstawiono strategie, regulacje i schematy w zakresie ochrony mokradeł na przykładzie norweskich parków narodowych.

Ponadto przedstawiciele różnych instytucji przedstawili projekty realizowane w Polsce i Norwegii obejmujące tematykę ochrony obszarów podmokłych, podejmowanych działań mających na celu zapobieganie zanikania i osuszania terenów podmokłych, prowadzonego monitoringu flory i fauny oraz wartości ekologicznej i usług ekosystemowych terenów podmokłych.

Swój wkład w konferencję miał też nasz projekt Renaturyzacji. Kierownik projektu, Adam Bernatowicz przedstawił prezentację pt. „Renaturyzacja sieci hydrograficznej w Basenie Środkowym doliny Biebrzy”, przybliżając tym samym założenia projektu, podejmowane przez nas działania dla ochrony terenów mokradłowych oraz oczekiwane rezultaty.

Drugiego dnia konferencji odbyła się wizyta studyjna w Biebrzańskim Parku Narodowym, którą poprowadził Adam Bernatowicz. Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z realizowanymi działaniami renaturyzacyjnymi na obszarze Basenu Środkowego doliny Biebrzy.

Niniejsza konferencja zrealizowana została w ramach Programu Operacyjnego PL02 „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów”, współfinansowanego ze środków Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014. Gospodarzem konferencji był Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. 

  • autor: Joanna Zawadzka, data: 2017-12-06

Międzynarodowa konferencja zrealizowana w ramach Programu Operacyjnego PL02 „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów”.

    • data: 2017-12-06
    • data: 2017-12-06
  • autor: Justyna Pińskowska, data: 2017-12-06

Wstecz Wstecz

Treść

Projekt LIFE13 NAT/PL/000050 „Renaturyzacja sieci hydrograficznej w Basenie Środkowym doliny Biebrzy. Etap II”

Dane kontaktowe

Biebrzański Park Narodowy

Osowiec-Twierdza 8 

19-110 Goniądz

Tel. (+48) 857 383 039

Fax (+48) 857 383 021

Pokój nr 26

Godziny otwarcia

7.30-15.30

Stopka

Renaturyzacja sieci hydrograficznej w Basenie Środkowym doliny Biebrzy Etap II
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.